header.png

نقش حیـاتی ایران در شکل گیری معماری اسلامی

نقش حیـاتی ایران در شکل گیری معماری اسلامی ایـن تأسف را دو چندان می سازد که چرا آنقدر تعداد بناهـای برجـا مانـده از نخستین قرون طلوع اسلام کم است؛ در حالی که می دانیم عناصر و مشخصه های معماری ایران پیش از اسلام در ابنیهٔ امویان ، و بعداً در معماری آغاز خلافت عباسی، به وفور وجود دارد. در واقع نخستین بقایای قابل ذکر از ابنیهٔ اسلامی ایران متعلق به اوایل سدهٔ پنجم هجری قمری (سدهٔ یازدهم میلادی) است، که درآن زمان انتقال از صورتها و عناصر معماری ساسانی به اسلامی تقریباً به مرحلهٔ نهایی خود رسیده بود.

آکواریوم جورجیا واقع در آتلانتای آمریکا

آکواریوم جورجیا واقع در آتلانتای آمریکا، بزرگترین آکواریم جهان است که حجمی معادل 8.1 ملیون گالن آب تازه دریا را در خود جای داده است. در این آکواریم 100 هزار حیوان آبی از 500 گونه جانوری نگهداری می شود.

ساختمان این آکواریوم از شکل بدنه کشتی های غول پیکر اقیانوس پیما الهام گرفته شده است که به نظر می رسد در حال شکستن امواج اقیانوس است. هر چند این اکواریوم تا کنون بزرگترین آکواریوم

مطالعه بیشتر...

راز تندیس آزادی

مجسمه آزادي يا تنديس آزادي (Statute Of Liberty) که نام رسمي آن Liberty Enlightening The World (آزادي روشنگر جهان) است در سال 1886 ميلادي توسط فرانسه به ايالات متحده آمريکا هديه داده شد.

در 28 اکتبر آن سال «استيفن گراور کليولند» رئيس جمهوري وقت آمريکا مجسمه آزادي را در محل فعلي آن (دهانه رود هودسن - Hudson) در جزيره آزادي که تا محله منهتن شهر نيويورک دو هزار و ششصد متر و تا شهر

مطالعه بیشتر...

آسيب شناسي آموزش معماري در دانشگاه هاي ايران

نزديک به 7 دهه است که از آموزش معماري در دانشگاه هاي ايران مي گذرد و هنوز اين رشته تحصيلي که بهترين دانش آموزان کشور را به خود جذب مي کند، آنچنان که بايد و شايد نتوانسته است از نظر روشهاي آموزشي به سطح رضايت بخشي برسد.
براي شناسايي عواملي که باعث شده است اين رشته دانشگاهي دچار آسيب شود، نيازمند بررسي موضوع از منظرهاي متفاوت هستيم. مراکز آموزش معماري در کشورهايي که سابقه اي چند صدساله در اين زمينه را پشت سر گذاشته اند

مطالعه بیشتر...

Visit

66.6%Islamic Republic Of Iran Islamic Republic Of Iran
16.6%United States United States
8.3%Kyrgyzstan Kyrgyzstan
8.3%Saudi Arabia Saudi Arabia

Today: 2
This Week: 4
Last Week: 2
This Month: 9
Last Month: 6
Total: 336

درباره شرکت

  گروه معماری کف تا بام فعالیت خود را از سال 1364 در زمینه های مهندسی معماری ، شهرسازی و دکوراسیون داخلی آغاز کرد و از سال 1390 با تلفیق تیم حرفه ای و متخصص مهندسی پزشکی ، به صورت تخصصی در زمینه طراحی داخلی مطب و کیلینیک های دندانپزشکی در خدمت جامعه دندانپزشکی کشور می باشد.

اطلاعات تماس

  02177525312

  09121203097

 info[a]kaftabam.ir